Sklepy elektroniczne w Lublinie

LBLB
Posty: 10
Rejestracja: sobota 18 sty 2020, 21:36
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Sklepy elektroniczne w Lublinie

Post autor: LBLB »

Witam, zacznę pierwszy jako znawca terenu w swoim mieście, mianowicie gdzie warto pojechać? gdzie są dobre ceny?

Pierwszy i najlepiej wyposażony na obecny moment, to sklep Elektron na Długiej 5 w Lublinie obok szkoły energetycznej. Jest to hurtownia części elektronicznych, mają tam prawie wszystko, lecz zdarzą się braki w asortymencie, wiadomo.

Drugi sklep warty uwagi, to Micron na Braci Wieniawskich 5C. Sklep doskonale wyposażony pod względem elektroniki PRL, czyli wszelkie Unitry. Panowie mają w zasadzie na wyprzedaży całymi kartonami elementy do napraw polskich telewizorów. Trafa przetwornic, powielacze TPN, trafa WN, czy cewki odchylania, i inne indukcyjności TV tamtego okresu. Do tego całe pudełko scalaków po 50 groszy, po złotówce których nie kupicie nigdzie już w zasadzie. Polecam mocno! Dobre ceny.

Trzeci na chwilę obecną i ostatni sklep w Lublinie to Przewodnik na Kunickiego 180. Mały przydomowy sklepik, ale mają wszystkie typy układów scalonych TTL, CMOS, tranzystorów i innych ciekawych półprzewodników. Cenowo, mogło by być lepiej, ale niekiedy są ostatnią deską ratunku.

Więcej sklepów w lublinie już niema, Elga przy Fabrycznej, został zamknięty, a szkoda! :(
W razie pytań i problemów z elektroniką - proszę o wiadomość prywatną :) pomogę jak tylko umiem :geek:
Awatar użytkownika
zdzisiek1979
Posty: 16
Rejestracja: sobota 25 sty 2020, 21:36
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: zdzisiek1979 »

U mnie nie ma sklepu w mieście. Najbliższe są w łodzi ale ... wole zamawiać w TME. Tylko czasem wkurza to że trzeba kupować ilości większe niz potrzeba i zamrażać sobie kasę w częściach co u amatora hobbisty jest lekko kłopotliwe bo hobby nie daje zysku a wyciąga kasę z kieszeni.
Awatar użytkownika
sp8gsc
Posty: 26
Rejestracja: sobota 09 maja 2020, 18:20
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: sp8gsc »

Bylem kiedyś w Lublinie na Długiej i akurat były jakieś wyprzedaże, kupiłem za grosze jakieś manele, nie pamiętam co bo było to bardzo dawno temu, ale np cięgna dociskowe do magnetofonów szpulowych mam do dziś. Paczka kosztowała całe 50 gr. Ooo przypomiałem sobie kupilem wtedy kilka kondensatrów zmiennych malutkich 3 x 15p za grosze. Świetne. Zastosowałem do odbiorników na 80m, jakich kilak kiedyś zrobiłem. Ogóle pamiętam że mieli tam masę wszystkiego.
Mikron mam pod nosem i jak potrzebne było trafko do dzwonka to coś dobrałem. Faktycznie maja dużo asortymentu w przecenie, bo już nikt tego nie kupuje. Ludzi którzy potrzebują jakichkolwiek części elektronicznych jest coraz mniej, prawie nikt niczego nie naprawia, bo sprzęty są nierozbieralne, a nawet jakby to koszt naprawy jest dwa razy wyższy od ceny nowego.
Faktycznie kol. SP8ONZ zamknął sklep Elga na Fabrycznej z ww powodów.
ebs
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 21 wrz 2020, 10:42

Post autor: ebs »

LBLB pisze: sobota 18 sty 2020, 21:58 Witam, zacznę pierwszy jako znawca terenu w swoim mieście, mianowicie gdzie warto pojechać? gdzie są dobre ceny?

Pierwszy i najlepiej wyposażony na obecny moment, to sklep Elektron na Długiej 5 w Lublinie obok szkoły energetycznej. Jest to hurtownia części elektronicznych, mają tam prawie wszystko, lecz zdarzą się braki w asortymencie, wiadomo.

Drugi sklep warty uwagi, to Micron na Braci Wieniawskich 5C. Sklep doskonale wyposażony pod względem elektroniki PRL, czyli wszelkie Unitry. Panowie mają w zasadzie na wyprzedaży całymi kartonami elementy do napraw polskich telewizorów. Trafa przetwornic, powielacze TPN, trafa WN, czy cewki odchylania, i inne indukcyjności TV tamtego okresu. Do tego całe pudełko scalaków po 50 groszy, po złotówce których nie kupicie nigdzie już w zasadzie. Polecam mocno! Dobre ceny.

Trzeci na chwilę obecną i ostatni sklep w Lublinie to Przewodnik na Kunickiego 180. Mały przydomowy sklepik, ale mają wszystkie typy układów scalonych TTL, CMOS, tranzystorów i innych ciekawych półprzewodników. Cenowo, mogło by być lepiej, ale niekiedy są ostatnią deską ratunku.

Więcej sklepów w lublinie już niema, Elga przy Fabrycznej, został zamknięty, a szkoda! :(
Odnośnie sklepu "ELGA". Rzeczywiście został zamknięty, ale jedna z pań tam pracujących przejęła interes i otworzyła niedawno swój sklep w innym miejscu, pod nową nazwą "ADAR". Sklep mieści się niedaleko dawnej Elgi, przy ul. 1-go Maja 15/LU2, www.adarlublin.pl, tel.813070250, 502484960. Na razie jest skromnie, ale jak będziemy tam robić zakupy to może interes się rozkręci ku zadowoleniu właścicielki i nas klientów.
ODPOWIEDZ