Problem z ustrojem miernika V640

hubert7063
Posty: 6
Rejestracja: środa 22 sty 2020, 08:30
Lokalizacja: Kalisz

Problem z ustrojem miernika V640

Post autor: hubert7063 »

Witam,
Ostatnio udało mi się kupić miernik Meratronik V640 jednak jest problem z ustrojem. Nie dawało się go wyzerować mechanicznie a wskazówka co chwilę zmieniła swoje położenie. Po dokładniejszych oględzinach zauważyłem, że problem tkwi oderwanej podkładce przy wskazówce. Wygląda na to, że poprzedniemu właścicielowi zwyczajnie upadł. Zastanawiam się czy bezpieczne będzie odkręcenie zaznaczonych śrubek i rozłożenie ustroju bez trwałego jego uszkodzenia i próba naprawy. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym zakresie i możecie coś podpowiedzieć będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Hubert
Załączniki
20200815_190510.jpg
Slawek
Posty: 61
Rejestracja: sobota 22 lut 2020, 09:23
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Post autor: Slawek »

Wyjęcie całej ruchomej części z cewką spowoduje rozmagnesowanie ustroju co zmniejszy znacznie jego czułość.
hubert7063
Posty: 6
Rejestracja: środa 22 sty 2020, 08:30
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hubert7063 »

Jesteś tego pewien? Przecież magnes trwały chyba nie straci swoich właściwości od takiej operacji, a reszta jest raczej niemagnetyczna? (Ale to tak tylko moim zdaniem, może się mylę :) ) Poza tym może nie trzeba wyciągać całego mechanizmu? Ja nie wiem bo nigdy nie rozmontowywałem takiego ustroju jak jest zrealizowane zawieszenie wskazówki, tzn. chodzi mi o połączenie samej osi z górą. Czy to jest rodzaj jakiejś panewki, czy zawieszona jest na sprężynie? Czy po odkręceniu górnego mocowania oś jest trwale połączona z tym górnym mocowaniem, czy po prostu się wysunie. Boję się tak w ciemno rozkręcić to ustrojstwo, ale problem polega na tym, że ta zaznaczona podkładka jest luźna i przemieszcza się ciągle uniemożliwiając korzystanie z miernika. Myślałem też czy by może jej nie unieruchomić kroplą kleju po wcześniejszym w miarę dokładnym wyśrodkowaniu i późniejszej próbie wyważenia wskazówki, ale to też ryzykowna zabawa :-)
ODPOWIEDZ